Debiut ELENIUM pod koniec czerwca

misery

Na 30 czerwca 2009 Lilith Productions zapowiedziała premierę “Eccentric Soul’s Anatomy”, debiutanckiej płyty jasielskiego ELENIUM. Na program płyty składa się 10 utworów, prawie 50 minut nowoczesnego grania, poruszającego się na granicy symfonicznego i progresywnego metalu. Nagrania zrealizował Dominik Burzym, znany m.in. z produkcji znakomitej płyty ANATHROPIA RED SUN “Twisted Logic”. Okładkę i booklet albumu zaprojektował zdolny, młody grafik Adrian Purgał (www.wisdemon.pl).

W tworzeniu “Eccentric Soul’s Anatomy” brali udział muzycy związani m.in. z HELL UNITED, NEOLITH czy SACRUM. Wśród zaproszonych do udziału w nagraniach gości znajduje się 7-osobowy chór A’ccolada.

Utworów z nadchodzącej płyty można posłuchać na profilu MySpace zespołu (www.myspace.com/eleniumspace), a poniżej rozkład jazdy:

Cut I: Aeoneurosis
Cut II: Contemplation
Cut III: Martyria
Cut IV: Internal Whiteness
Cut V: Towards Dismal Ecstasy
Cut VI: Anxietranquillity.Error
Cut VII: Mediterranean Past
Cut VIII: Psychotic Entrails
Cut IX: Via Puritiva
Cut X: Impeccable Rain

www.elenium.metal.pl
www.myspace.com/eleniumspace
www.lilithprod.com

Więcej informacji o tej płycie :

“Muzyka ELENIUM to wypełniona przestrzenią podróż poprzez inteligentne granie, pełna świeżości oraz osobliwego klimatu. “Eccentric Soul’s Anatomy” przeniesie Was w odległe muzyczne światy wypełnione epickim klimatem, tworzone z rozmachem świadczącym o kompozycyjnej dojrzałości oraz szerokich horyzontach grających, nie pozbawione jednak metalowej agresji oraz zwykłego prostego, szczerego kopa. Zarówno szata graficzna jak i zawartość płyty wspaniale komponują się dzięki pracy Wisdemona,który po raz kolejny podzielił się z zespołem swoim talentem, doskonale łącząc wizję oraz muzykę w jedną całość.”

Na dokładkę pierwsza, przedpremierowa recenzja autorstwa Darka Kempnego:

“Znów przypomniało o sobie pochodzące z Jasła ELENIUM. Tym razem już w formie pełno-albumowej. Mamy tu dziesięć utworów utrzymanych w klimacie znanym z “Via Puritiva” (po raz kolejny pojawiają się tu gościnnie partie chóru, wzbogacające drugi plan), choć z pewnością jeszcze ciekawszych muzycznie i dojrzalszych od strony technicznej. Monumentalny, apokaliptyczny, mroczny, z wyczuwalnym diabelskim tchnieniem, pełen niespodzianek i rozwiązań dalekich od oklepanych frazesów, a przy tym koherentny i zrozumiały – taki jest ten album. Nie pozostaje mi nic innego, jak gorąco go Wam polecić!” (Thrash’em All Magazine 2/2008)


PODZIEL SIĘ