Debiut Alne już dostępny

Właśnie ukazał się debiutancki materiał ALNE, wydany przez Archaic Sound. Pełny album to ponad 40 minut muzyki, oscylującej w klimatach folk – pagan metalu. Zespół mówi o nim:

“Pradawni Bogowie, święta, demonologia, zwyczaje, obrzędy, pieśni spisane przez etnografów, były niekończącym się źródłem inspiracji dla naszego debiutanckiego albumu.
Teksty traktują głównie o duchowości naszych przodków, o mistyce związanej z ziemią, z której się wywodzimy. Główne motywy naszych piosenek to właśnie duchowe tradycje Słowian oraz dawnych Prusów. Oprócz własnych tekstów inspirowanych pierwotnymi wierzeniami na płycie wykorzystaliśmy również wiersze poetów wczesnych lat dwudziestego wieku – Marii Konopnickiej („Latawica”), Kazimierza Tetmajera („Melodia Mgieł Nocnych”), oraz irlandzkiego poety Williama Yeatsa („La Belle Dame sans Merci”). Specyficzna mieszanka pogaństwa i romantyzmu tworzy otoczkę, obok której chyba nie sposób przejść obojętnie.”

Tracklista przedstawia się następująco:
1. Czarcie Wesele (04:54)
2. Perunowy Kamień (06:30)
3. Latawica (05:27)
4. Serce w Kamieniu (04:13)
5. Piołunowa Dziewczyna (04:45)
6. Przystrojona Słońcem (03:43)
7. Melodia Mgieł Nocnych (04:56)
8. Taniec (05:34)
9. La Belle Dame sans Merci (04:15)

Więcej na temat zespołu jak i muzykę Alne znajdziecie na: alne1.wordpress.com oraz www.youtube.com/user/AlneWarmia/videos zaś strony wytwórni Archaic Sound to: www.facebook.com/archaicsound, archaic-sound.com

avatar
Mistrz klawiatury i kodu Hyper Text Markup Language w wersji 5... Chleje, nie pali... Black metalu słucha od komunii a dodatkowo sądzi, że zna się na muzyce... Publikuje i tu i na chaosvault.com
PODZIEL SIĘ