Darzamat pracuje nad nowym albumem!

Darzamat rozpoczął pracę nad nowym albumem, który będzie następcą wydanej w 2005 roku „Transkarpatii” (wydawca Metal Mind Productions w Europie i  MVD w USA – 2006).

W ostatnim czasie z obozu zespołu nie dochodziły jednak żadne nowe wiadomości! Sytuację tłumaczy wokalista Darzamat, Flauros.

Przez kilka miesięcy nie dawaliśmy znaków życia, ale to była tylko pozorna cisza. Złożyło się na to kilka czynników i bynajmniej nie byliśmy w tym czasie na wakacjach. Cała grupa mocno pracowała nad kilkoma projektami. Oczywiście najważniejszym z nich jest nowy album Darzamat, ale reszta jest nie mniej ciekawa. Po pierwsze nasz klawiszowiec Spectre był mocno pochłonięty nowym, fantastycznym przedsięwzięciem. Został bowiem poproszony o przygotowanie ścieżki dźwiękowej do filmu, który kręci stacja telewizyjna Discovery! To mroczny i posępny obraz, opowiada bowiem o seryjnych mordercach, którzy grasowali w Polsce. Spectre zaangażował też do całego przedsięwzięcie Nerę. Nasza wokalistka zaśpiewała tam kilka naprawdę chorych podkładów. Z tego co mi wiadomo, film ukaże się jeszcze w tym roku, więc wkrótce będziecie mieli okazję przekonać się na własnej skórze jak idealnie wpasowali się w ten klimat członkowie Darzamat – podkreśla Flauros.


Muzycy Darzamat przygotowują także nowe projekty muzyczne: Khode Six i Neurotic Sindrome.

Wraz z gitarzystą Chrisem piszemy muzykę na debiutancki album Khode Six (www.myspace.com/khodesix), natomiast Nera ze Spectre mają już praktycznie gotowy album Neurotic Sindrome (www.myspace.com/neuroticsindrome). To swego rodzaju odskocznie od tego co robimy na co dzień w naszym macierzystym zespole. Obydwa zespoły różnią się jednak od siebie diametralnie i na szersze ich przedstawienie przyjdzie czas pod koniec tego roku – dodaje wokalista.

Zespół rozpoczął już komponowanie utworów, które znajdą się na nowym wydawnictwie Darzamat. Nowy album mimo, że będzie muzycznie różnorodny, to jednak ma być najspójniejszą płytą w historii zespołu.

Oprócz charakterystycznych symfonicznych fragmentów, znajdą się tam też elementy muzyki filmowej. Płyta będzie mocna, klimatyczna i przebojowa, oczywiście w swojej konwencji. Powiedziałbym też, że momentami ten materiał wydaje mi się nawet epicki. W każdym bądź razie można się spodziewać niespodzianek, choć wciąż będzie to Darzamat. Ciekawostką może też być fakt, że będzie to pierwszy koncept album w historii zespołu  – tłumaczy Flauros i dodaje, że już wkrótce można oczekiwać kolejnych szczegółów dotyczących nowej płyty.

www.darzamat.art.pl i www.myspace.com/darzamat

avatar
Mistrz klawiatury i kodu Hyper Text Markup Language w wersji 5... Chleje, nie pali... Black metalu słucha od komunii a dodatkowo sądzi, że zna się na muzyce... Publikuje i tu i na chaosvault.com
PODZIEL SIĘ