Daray i Mauser opuszczają Vader

Vader

W ostatnich tygodniach legendę rodzimego death metalu dotknął istny exodus muzyków. Za Novym (bass) który w czerwcu rozstał się z zespołem podążyć  mają Mauser (gitara) oraz Daray (perkusja).  Portal interia.pl już wcześniej spekulował na temat przejścia Darka w szeregi  Dimmu Borgir, teraz mówi o tym przy okazji komentarza do zaistniałej sytuacji nawet Peter .  Norwedzy jak na razie nie potwierdzili oficjalnie tych informacji, ale wygląda na to że można się tego spodziewać w najbliższych dniach.  Powodem odejścia Mausera ma być poświęcenie się jego osobistemu projektowi Unsun. Zespół podpisał kontrakt z Century Media Records i przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty pod koniec 2008r.

Natomiast tak całą sprawę komentuje Peter:

“Jest wręcz nieprawdopodobne, jak beznadziejnie głupi mogą być ludzie… Nie wiem czy bardziej byłem zaskoczony, czy wkurzony za pomysł o finansowych powodach odejścia z kapeli Daraya, Mausera czy Novego. Szczególnie, że wychodzi na to, że to moja w tym wina?! Trasa w USA? O tym, że będzie to niedochodowy wypad (festiwale) wiedział każdy od co najmniej pół roku…”

“Darek starał się o posadę w Dimmu już kilka miesięcy temu – nie mówiąc o tym nikomu z nas… O odejściu Mausera wiedziałem (rozmawiałem z nim o tym) jeszcze na trasie w Europie. Skąd więc ludzie mają takie idiotyczne pomysły? No i skąd teza, że chłopaki grali za darmo? Oni tego nie mogli powiedzieć, bo byłoby to wierutnym kłamstwem. W Polsce jednak każdy sądzi, że jeśli nie wiadomo, o co chodzi – to chodzi o kasę…”

Jak na razie trudno mówić o tym kto obejmie  posady po odejściu muzyków.  Wymienia się parę nazwisk jednak mimo wszystko jest chyba za wcześnie by wdawać się w spekulacje na ten temat. Jednocześnie przypominamy że Vader obchodził wczoraj swoje 25 lecie działalności scenicznej. Na jubileuszowym koncercie w warszawskiej “Stodole” zespół wystąpił z takimi sławami jak Samael, Entombed, Nile, Marduk, Dismember, Gorefest, Rotting Christ oraz Grave. Wczorajszy występ miał być ostatnim w szeregach Vader dla Daraya oraz Mausera.

źródło: interia.pl

PODZIEL SIĘ