Crippled Black Phoenix w Krakowie!

Dobra wiadomość dla fanów Crippled Black Phoenix. Brytyjski zespół zagra dodatkowy koncert w Krakowie.

Zapowiadane na maj koncerty grupy wzbudziły tak duże zainteresowanie, że muzycy zgodzili się na kolejny. Dodatkowa data występu zaplanowana została na 11 maja w krakowskich Fortach Kleparz.

Bilety w cenie 45 zł – przedsprzedaż, będą dostępne w wybranych pkt. sprzedaży oraz w bileteriach sieci Ticketpro na terenie całej Polski od 14 lutego.

Crippled Black Pheonix powstał w 2004 roku w wyniku współpracy muzyków znanych z Electric Wizard, Iron Monkey, Mogwai, czy Gonga.  Zespół w wyjątkowy sposób meandruje między różnymi gatunkami muzycznymi (od post-rocka do freak folku przez post-punk czy wręcz doom), będąc wpychany do wielu już szufladek . W żadnej z nich jednak nie utrzymują się na dłużej. Sam zespół określa swoje piosenki “balladami końca świata”. Ośmioosobowy skład na koncertach robi niezwykłe wrażenie, szczególnie że muzycy chętnie sięgają do takich instrumentów jak banjo, wiolonczela czy gitara dobro i łaczą ich brzmienie ze współczesnym instrumentarium.

Zespół ma na swoim koncie cztery wydawnictwa, w tym najnowsze, tegoroczne “I, Vigilante”, które będzie promowane przez zespół podczas ich wiosennej trasy koncertowej.

Aktualny skład:

Justin D Greaves
Daisy Chapman
Karl Demata
Joe Volk
Christian Heilmann
Merijn Royaards
Charlotte Nicholls
Mark Furnevall

Poniżej pełna rozpiska polskich koncertów:

09.05 20:00 PROGRESJA/Warszawa
10.05 20:00 MESKALINA/Poznań
11.05 20:00 FORTY KLEPARZ/Kraków