Corruption meets Corruption

Corruption meets Corruption

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

18 kwietnia 2009
Sandomierz
wystąpią:

S.N.O.W oraz Leash Eye

+gość specjalny
Black Snake

Klub Lapidarium
ul. Rynek 1
bilety: 9pln
wstęp od 18:00

Więcej o kulisach powstania tej imprezy po kliknięciu na :

Pomysł organizacji imprezy Corruption meets Corruption zrodził się w głowach Melona i Opath’a, podczas wyprawy sandomierskiej legendy Corruption – w którym występują na co dzień – na największy
metalowy festiwal na ziemi, Wacken Open Air ‘07, gdzie polscy prekursorzy stoner-rocka zajęli drugie miejsce podczas konkursu Metal Battle. Miałoby to być swego rodzaju spotkanie dwóch muzyków znanego zespołu na jednej scenie lecz tym razem w innych projektach. Wreszcie nadszedł czas, który umożliwia realizacje tych planów.
Mowa tu o S.N.O.W, perkusisty Melona i Leash Eye, gitarzysty Opath’a. Stylistycznie oba zespołu poruszają się w klimatach zbliżonych do tego co prezentuje ich macierzysty zespół, jednak każdy z nich ma swój niepowtarzalnystyl i charakter oparty na tradycjach klasycznego rocka czy też southern rocka z domieszka metalu. Oczywistym jest, że musiało się to wydarzyć w Sandomierzu, gdzie powstał Corruption, a koncert otworzy cykl imprez organizowanych przez Sandomierskie Centrum Kultury, zatytułowany Soundomierska Strefa Rocka. Supportem dla Leash Eye i S.N.O.W tego wieczoru będzie zaprzyjaźniona grupa Black Snake.

S.N.O.W W twórczości zespołu można usłyszeć wpływy zespołów metalowych jak Metallica, Slayer ale również wykonawców bluesowych i rockowych z lat ‘60 i ’70 jak Czesław Niemen, Lynard Skynard, Free, czy Led Zeppelin i Black Sabbath. Nie barak tu ostrych, typowo metalowych riffów jak i melodyjnych i czasem psychodelicznych melodii rodem z rocka! Całości dopełnia znakomity wokal oraz polskie teksty. Wszystko to sprawia, że muzyka S.N.O.W to swoista mieszanka kilku styli trudna do jednoznacznego zaszufladkowania.

Leash Eye natomiast to połączenie melodyjności hard rocka z lat 70-tych oraz ciężkich, mięsistych, gitarowych
brzmień, okraszonych energetycznymi wokalizami. Zespół założony przez przyjaciół Opath’a w okolicach 1996 roku, pod wpływem fascynacji sceną
grunge. Obecnie kapela porusza się w klimatach Black Label Society, Down czy też Spiritual Beggars.

!!!Corruption meets Corruption !!!

PODZIEL SIĘ