Chaos Over Europe Tour

Kreator18 i 19 lutego 2009, w ramach “Chaos Over Europe Tour” na dwóch koncertach w Polsce pojawi się legenda thrash metalu – niemiecki Kreator. Mille Petrozza i spółka zaprezentuje się w asyście trzech zespołów supportujących: Caliban, Eluveitie i Emergency Gate.

Koncerty odbędą się odpowiednio w Krakowie (18.02, klub “Studio”, godz. 20:00) i w Warszawie (19.02, klub “Progresja”, godz. 19:00). Bilety w przedsprzedaży kosztują 75 zł, w dniu koncertu 90 zł.

Europejska trasa koncertowa Kreatora promuje najnowszą płytę “Hordes of Chaos”, której premiera odbyła się 13 stycznia 2009.

Kreator:
Nazwa mówi sama za siebie !!! Jedna ze światowych legend trash metalu, zespół działający z powodzeniem na scenie od 1983 roku. Tym razem promują swój najnowszy album “Hordes Of Chaos” .Lider zespołu Mille Petroza zapowiada, iż “nowy materiał Kreator to brutalny koncertowy thrash metal w swej najczystszej postaci”. Nic dodać nic ująć – KULT !!!

Eluveitie:
Ewenement na metalowej scenie !!! To co wyróżnia członków tej szwajcarskiej formacji to oprócz wspaniałej muzyki instrumenty na jakich grają… Oprócz klasycznego rockowego instrumentarium muzycy wykorzystują tradycyjne instrumenty ludowe takie jak kobzy, lira korbowa czy skrzypce.
Teksty śpiewane są w wymarłym, starożytnym języku galijskim. To trzeba po prostu zobaczyć !!!

Caliban:
Europejska ikona metalcore !!! Dzielili scenę z takimi z takimi sławami jak Cro-Mags, Slayer, Pantera, Machine Head czy Biohazard. Ich ostatni album “The Awakening” to połączenie czystej ciężkości z chwytliwymi melodiami napędzanymi potężną maszyną jaką jest bez wątpienia sekcja rytmiczna Niemców !!! Wow !!!

Emergency Gate:
Solidna dawka power metalu na najwyższym poziomie w stylu Sacred Steel. Ich muzyka posiada elementy starego heavy, są również elementy współczesnych trendów. Młoda krew naszych zachodnich sąsiadów !!!

PODZIEL SIĘ