Chain Reaction nagrywa “Cutthroat Melodies”

Warszawska formacja Chain Reaction, 2 lipca weszła do ZED Studio, aby zarejestrować następcę bardzo dobrze przyjętej płyty “Vicious Circle”. Album zatytułowany “Cutthroat Melodies”, zawierać będzie 12 mocnych, metalowych kompozycji i ukaże się najwcześniej w marcu przyszłego roku. Do tej pory zarejestrowano partie rytmiczne: perkusję oraz linie basu. Tak o sesji nagraniowej wypowiadają się muzycy Chain Reaction:

“To była przyjemna sesja – pomieszczenie w nowym studiu ZEDa daje fajny reverb i ma “własne” brzmienie, co zainspirowało nas do nadania bębnom nieco bardziej naturalnego i przestrzennego brzmienia niż wcześniej planowaliśmy. W nagraniach użyłem bębnów Tama Granstar II i talerzy Sabiana – seria AA Rock. Całość brzmi doskonale, dużo ataku z odpowiednią ilością dołu. Jeśli zastanawiacie się, czemu nie podajemy żadnych tytułów, to wyjaśnienie jest bardzo poste – ponieważ ich jeszcze nie mamy. Teksty do większości kawałków są gotowe i jak tylko wybierzemy im tytuły to podzielimy się nimi z Wami” – komentuje Konar, perkusista formacji.

Produkcji krążka podjął się po raz kolejny Tomasz Zalewski, który współpracował z zespołem od samego początku. Popularny “Zed” pracował z zespołem zarówno przy demie “id”, z którego pochodzi najbardziej znany utwór Chain Reaction “Manipulacja”, jak i przy pełnometrażowej “Vicious Circle”. Ostatnio nagrodzony został platynową płytą i Fryderykiem za realizację albumu “Hipertrofia” zespołu Coma. Zalewski współpracował również z takimi zespołami jak Crionics, Carnal, Frontside, Totem czy Horrorscope.

“Ukończyliśmy nagrywanie basu. Tym razem nagrywaliśmy dźwięk z kolumny, czego nie robiliśmy ani na “id” ani na “Vicious Circle”. Dodatkowo zgrywamy też sygnał bezpośrednio z pieca i muszę przyznać, że efekt jest piorunujący. Jeśli komuś podobało się brzmienie basu na poprzednich nagraniach Chain Reaction, to niech poczeka na to! Zadziwiające jak wiele można jeszcze wycisnąć z tego sprzętu, bo chociaż od nagrania “id” pozostaje niezmienny, to efekt jest diametralnie różny. W najbliższy poniedziałek do studia wejdą gitary, Wodzio i Dani” – dodaje basista, Komandos.

“Vicious Circle”, pierwszy studyjny album Chain Reaction ukazał się w marcu 2009 r. sumptem włoskiej wytwórni Kolony Records. Materiał utrzymany w klimacie modern metalu, łączący w sobie elementy groove, thrash i heavy metalu, otrzymał wiele pozytywnych recenzji zarówno w kraju jak i za granicą.

“Cutthroat Melodies” na pewno będzie inna niż “Vicious Circle”, będzie na niej zdecydowanie więcej melodii i różnorodności. Na razie nie wiemy jeszcze, kto wyda nasz drugi krążek. Ale to już jest inny temat, na razie skupiamy się na jak najlepszym przygotowaniu materiału, oraz pracy w studiu. Chcemy żeby to był piekielnie dobrze zrobiony kawał metalowej muzy” – kończy wokalista, Barton.

Warszawska formacja istnieje od 2002 r. i robi powoli, lecz konsekwentnie, coraz więcej zamieszania na polskim rynku metalowym. Miejmy nadzieje, iż “Cutthroat Melodies” okaże się co najmniej tak dobrą płytą jak “Vicious Circle”.

avatar
Mistrz klawiatury i kodu Hyper Text Markup Language w wersji 5... Chleje, nie pali... Black metalu słucha od komunii a dodatkowo sądzi, że zna się na muzyce... Publikuje i tu i na chaosvault.com
PODZIEL SIĘ