CARNAL – Raport z Frontu

carnal
Początek roku był dla zespołu CARNAL tylko z pozoru bardzo cichy. Ale tylko z pozoru, ponieważ zespół w zaciszu swojej sali prób kończył komponowanie materiału na nowa płytę.
„Zaczęliśmy tuż po powrocie z Bałkanów. Naładowani energią, którą dali nam ludzie na wiosennych koncertach i już lekko znużeni materiałem z Undefinable wzięliśmy się do pisania nowych utworów. Kilka z nich zdecydowaliśmy się zaprezentować już latem na festiwalach (m.in. na Hunterfest czy czeskim Basinfirefest). Potem wakacyjna przerwa, potem jesienne koncerty i znów praca nad nowymi utworami. 10 z nich chcemy uwiecznić na taśmie. Zaczynamy 2 marca, kończymy 24 kwietnia.”
Nad wszystkim będzie czuwał, znany ze współpracy z Acid Drinkers czy Guess Why, Przemek Wejmann czyli „Perła” w opalenickim studiu PERLAZZA. Będzie on odpowiedzialny za nagranie instrumentów oraz mix całości. Wokale natomiast, podobnie jak to miało miejsce podczas sesji Undefinable, będą rejestrowane w warszawskim studiu Krzysztofa Palczewskeigo.

Mamy nadzieję, że nowe kompozycje oddadzą ducha czasów, w którym powstawały i pokażą siłę muzyki CARNAL. „Ja cieszę się jeszcze z jednego powodu- otóż będzie to płyta, w którą zaangażowaliśmy się wszyscy. Podczas prób każdy dawał z siebie 100% energii. Czasem były to wybuchy wulkanów, czasem senne wizje, ale za każdym razem mieliśmy poczucie, że całym zespołem dążymy do wspólnego celu” – podsumowuje wokalista Robert Gajewski.

Więdej info : http://www.myspace.com/carnalzone

PODZIEL SIĘ