Calm Hatchery ujawnia okładkę i tracklistę „Sacrilege Of Humanity”

x

CALM HATCHERY, death metalowy kwintet z północnej Polski, w składzie którego grają byli i obecni muzycy znani między innymi z Dead Infection czy Tehace zakończył nagrania nowej płyty, która zatytułowana będzie „Sacrilege Of Humanity”. Zespół podpisał światowy kontrakt z Selfmadegod, a album ukaże się na rynku 15 listopada tego roku. Okładkę płyty przygotował Mentalporn a już dziś na stronie Myspace zespołu (www.myspace.com/calmhatchery) dostępny jest kolejny, trzeci utwór z płyty zatytułowany „We Are The Universe”

Tak zawartość albumu komentuje gitarzysta Calm Hatchery, Huzar: „Płyta jest dość zróżnicowana. Świadomie próbowaliśmy łączyć elementy mocno zaawansowane technicznie z prostotą by uzyskać
lepszy kontrast, i w miarę możliwości uniknąć jednostajności. Jest też parę rozwiązań, które wprowadzają pewną przestrzenność do muzyki, żeby odskoczyć choć w minimalnym stopniu od standardów death metalowych. Sporo też jest melodii ale i bezkompromisowości oraz uduchowienia zarówno w sferze dźwięków jak i w warstwie tekstowej. Ta płyta nie proponuje nienawiści a raczej jest kumulacją energii płynącej z pięciu dusz. energia ta zapewne płynie z kosmosu, jesteśmy o tym przekonani, bo wszystko co nas otacza jest kosmosem a my jesteśmy jego małą częścią….”

„Sacriledge Of Humanity” to techniczny, brutalny death metal inspirowany dokonaniami m.in. Nile, Morbid Angel, Decapitated czy Immolation. Za perfekcyjne brzmienie ‘dwójki’ Calm Hatchery odpowiada białostockie studio Hertz, gdzie w grudniu ubiegłego roku pod okiem braci Wiesławskich nagrano ten materiał.

Tracklista:

1.Rattlesnake’s Dream
2.Sea Of Truth
3.Messerschmitt
4.We Are The Universe
5.Mirror Giants
6.Hymn Of The Forgotten
7.Them
8.Lost In The Sands
9.Those Who Were
10.Shine For The Chosen One
11.The Blood Of Stalingrad

Przypomnijmy, że Calm Hatchery zadebiutował cztery lata temu płytą „El Alamein”. Niedawno zespół zanotował sukces koncertowy, wygrywając 20 sierpnia Rock Generację w Koszalinie i następnego dnia zaprezentował się w koszalińskim amfiteatrze występując przed Vader i Napalm Death.

Najbliższe koncerty Calm Hatchery odbędą się w Irlandii 4 listopada w Dublinie i dzień później w Cork. Natomiast 12 listopada zespół będzie można zobaczyć na żywo w kraju – na festiwalu Dark Side Festival w Gubinie.

PODZIEL SIĘ