Brutal East vol. 4 w Białymstoku

brutal east padziernik 2013 Już 19 października w białostockiej Kawiarni Fama odbędzie się po raz kolejny festiwal Brutal East.

Wystąpią:

Christ Agony – Black/Death Metal
Tej załogi nikomu przedstawiać nie trzeba. Kapela dowodzona przez niezłomnego gitarzystę i wokalistę Cezara to jeden z filarów polskiej muzyki metalowej. Początki kapeli sięgają pierwszych miesięcy roku 1990. Całe lata 90. to dla Christ Agony początki, ale też szybki rozkwit, co w krótkim czasie doprowadziło do ugruntowania pozycji w ścisłej metalowej czołówce. Taki stan utrzymuje się do dziś. Zespół ma imponujący dorobek wydawniczy, a ostatni studyjny album to wydany w 2011 roku “Nocturn”. Liczne występy, także za granicą, u boku największych nazw światowego metalu to kolejny dowód na to, że Christ Agony jest zespołem światowego formatu.

War-Saw – Thrash Metal
Zespół powstał w lutym 2008 roku w Warszawie. Jego założycielami byli wokalista Paweł “Taz” Kowalski i gitarzysta Marek “Agnostic” Molenda. Od momentu założenia kapeli było jasne, że muzycy są zainteresowani graniem szybkiego, technicznego i selektywnie brzmiącego thrash metalu. Po zebraniu stabilnego składu zespół rozpoczął działalność koncertową i proces komponowania własnego materiału. Zaowocowało to kilkoma materiałami demo oraz wydanym w tym roku, świetnie przyjętym debiutanckim albumem “Nuclear Nightmare”.

Nammoth – Metal
Zespół powstał pod koniec 2006 roku. Założony został przez dwóch gitarzystów: Rafała i Tomka. Na przestrzeni lat przewinęło się przez niego wielu muzyków, a pierwszy stabilny skład wykrystalizował się pod koniec 2007 roku. Czynnikiem wyróżniającym zespół w tamtym okresie było dwóch basistów, co było na polskiej scenie pewnym novum. Zespół ma na koncie materiał demo z czterema utworami, koncerty u boku zespołów z czołówki polskiego death metalu, jak również występy na zagranicznych festiwalach.

Othermind – Metal
Pomysł na Othermind powstał wiosną 2003 roku w Choroszczy obok Białegostoku. Od tamtej pory przez zespół przewinęło się kilka osób, a także zmieniała się tworzona muzyka, która z założenia miała wychodzić poza obręb jednego gatunku. Generalnie miał to być metal. Zespół ma na koncie wiele udanych koncertów i kilka materiałów w dyskografii. Najnowszym jest wydany w 2011 roku pierwszy duży album zatytułowany “Initium”.

Backsly – Alternative Stoner Metal
Białostocki zespół założony w 2007, muzycznie ukształtowany w drugiej połowie 2012 roku. Jego utwory zbudowane są w oparciu o rytmiczną perkusję, brutalny wokal wzbogacony nowoczesnym brzmieniem syntezatorów i ciężkimi gitarowymi riffami, przeplatanymi melodyjnymi fragmentami.

Data: 19.X.2013 roku

Miejsce: Białystok, Kawiarnia „Fama”, ul. Legionowa 5

Start: 18:00

Bilety (ilość biletów ograniczona!!):
– w przedsprzedaży – 19zł
– w dniu koncertu – 26zł
do kupienia w kasie kina FORUM

Wydarzenie na mordoksiążce: www.facebook.com

avatar
Jestem Klotz i metal przedkładam nawet nad siedzenie na klopie. Jestem ze Śląska i ślinię się do death metalu jak do rolady z zołzom. Lubię gdy brzmienie jest jak wnętrze kopalni: pełne sadzy. Gitary niechaj rzężą i trą boleśnie małżowiny jak papier ścierny dupsko po sraniu po obfitym biesiadowaniu, kiedy velvet jest za krótki i za miękki jak czildren of bołdom. Wyznaję Kult Wielkiego Knura i wieprzyć to wszystko \m/
PODZIEL SIĘ