Black Mass vol.2 we Wrocławiu

10270726_467259253420045_2214505474623232662_nW Ciemnej Stronie Miasta wystąpią: Amarok, Exhalation, Raped Christ, Cień, Mammon. Klub w ciekawy sposób zachęca do wybrania się na koncert, pozwolę sobie zacytować: “W ramach koncertu i poza nim – Piwo czeskie lane Primator za 5 PLN / shot żytnia 5 PLN / wściekły pies 4,5 PLN. To jest coś“.

Data: 31.05.2014
Miejsce: Wrocław (Ciemna Strona Miasta)
Wjazd: 19:00

Poniżej info o zespołach itp.:

Mammon (Wrocław) – black metal
Założycielami Mammon są Naberus i Arioch. W krótkim czasie dołączyli do nich Panzer i Margvíslegur. Zespół powołał się do życia w czerwcu 2012 roku. Zespół zaczął pracować nad utworami na koncerty i demo. Pierwszy koncert zagraliśmy z kilkoma wyśmienitymi zespołami z rodzimego Wrocławia : Luna ad Noctum, Extinct Gods i Victory Vain. 31 pierwszego grudnia Mammon zakwalifikował się do drugiego etapu Sadistic Festival, gdzie zajął II miejsce. W między czasie skończyliśmy nagrywać demo i zaczęliśmy pracować nad materiałem na płytę. Niestety wtedy nastąpił rozłam i Arioch odszedł z Mammon. Zespół został zawieszony. W październiku 2013, po wielu zmianach zespół znów zaczął grać próby tworząc zupełnie nową muzykę… Do zespołu na stałe dołączyli : Anubis- gitara solowa Abaddon- gitara basowa W kwietniu Mammon wszedł do studia by zarejestrować nowy materiał.

Cień (Kraków) – depressive black metal
Pierwszy projekt związany z zespołem Cień powstał w 2005r, jednak rok 2009 należy uznać za początek kapeli. Debiutanckim materiałem jest zarejestrowane w lipcu 2010r w domowych warunkach demo „Anti Humanity”, które zawiera 5 utworów oraz cover Republiki „Odchodząc”. Na przełomie lipca i sierpnia 2011r Cień nagrywa EP „Time Of Desolation”, w skład której wchodzi 5 nowych utworów, stylowo mocno odbiegających od pierwszego dema. Kompozycje prezentują bardziej ambitne i zdecydowanie mniej depresyjne oblicze zespołu. Dzięki ustabilizowaniu składu zespół ma możliwość zaprezentowania swojego materiału na żywo u boku takich zespołów jak: Arkona, Strommoussheld, Furia, Stillborn, Pandemonium czy Ulcer Uterus. Na przełomie 2013 i 2014 roku Cień rejestruje w Studio 67 Dominika Burzyma LP „Ecce Homo”, będący rozwinięciem EP „Time of Desolation”. Skład: Gulver – gitara prowadząca, wokal wspierający, Suffer – perkusja, C. – wokal, Sed – gitara rytmiczna, Corpsebutcher – gitara basowa. Dyskografia: Anti humanity (demo; 2010), Time of desolation (EP; 2011), Ecce Homo (LP; 2014).

Raped Christ (Szczecin) – black metal
Raped Christ to black’n’rollowe ścierwo powołane do życia w połowie 2012 r. w Szczecinie, inspirowane muzyką Black Sabbath, Bathory, Beherit, Necrophagia, Darkthrone. Muzyka oscyluje w kategoriach: bluźnierstwo, świętokradztwo, herezja i totalne zezwierzęcenie. Skład: Cmentarz – rzygi i zemsta, Papież-pedofil – mordowanie i skowyt, Gwałt – nekrosodomia i bas, Grzech – młot na zakonnice.

Exhalation (Katowice) – death/thrash metal
Gitarzysta EXPUGNATOR oraz jego brat czyli perkusista AKKER tworzyli muzykę jeszcze wtedy w bezimiennej kapeli. W 2007 roku do składu dochodzi basista XANATHOS oraz wokalista HELLSCREAMAROSS który bezimiennej kapeli nadaje nazwę EXHALATION. Zespół w pół roku od nadania imienia kapeli nagrywa demo EMBODIED FILTH. W 2008 roku do składu dochodzi drugi gitarzysta PAIIN, od tego czasu zespół zaczyna sporo koncertować. W 2009 roku wychodzi split z WARFIST i MESMERIZED pod tytułem SATANIC AND VIOLENT METAL AGGRESION w barwach wytwórni WYDAWNICTWO MUZYCZNE PSYCHO. Po szeregu udanych koncertów zespół wchodzi do studia celem nagrania pierwszego długograja. WHORECAUST bo tak nazwa się ów płyta ukazuje się w 2010 pod banderą wytwórni REDRUM 666, parę miesięcy po premierze ukazuje się na kasecie magnetofonowej we francuskiej ARS FUNEBRIS RECORDS. Zespół promuje płytę z jeszcze większą ilością koncertów po całej Polsce grając z takimi zespołami jak : IMPALED NAZARENE, AURA NOIR, EXUMER, KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI, AZARATH, WITCHMASTER, PANDEMONIUM, TRAUMA, SALTUS, BESATT, FURIA, MASSEMORD, ALASTOR, QUO VADIS, PYORRHOEA, ABUSSIVENES. W 2011 dochodzi do paru zmian w na stanowisku basisty, w kolejności grali : SULPHUROS, ARMAGOG (ARKONA) NECRO PERVERSOR. Zespół w owym czasie komponował materiał na nową płytę i grał nadal koncerty. W 2014 roku stabilizuje się skład i basistą zostaje LACERTUS. Exhalation w tym roku nagrywa swoją drugą pełną płytę. Wydawca zostanie podany w odpowiednim czasie. Zespół od początku był wierny starej szkole grania z pod znaku death / thrash metalu inspirując się starymi zespołami dla tego gatunku z końca lat 80 początku 90.

Amarok (Toruń) – black metal
Zespół powstał w 2003 roku, zespół gra szeroko pojęty black metal. W roku 2005 wyszło demo „Unholy Uprising”, w całości po polsku, na koncie mają także dwa splity, a w roku 2008 wyszedł ich pierwszy, debiutancki album „Blasphemous Edictum”.

PODZIEL SIĘ