Bitwe o Wacken czas zacząć !

Tegoroczne, polskie eliminacje do największego metalowego festiwalu na świecie, Wacken Open Air odbędą się 15 maja w Toruniu w klubie Od Nowa. Weźmie w nich udział 6 zespołów Chain Reaction, Empty Playgroung, Killjoy, Neuronia, The No-Mads, The Sixpounder. Jako zespoły poza konkursowe zagrają Virgin Snatch i None.

Wacken Metal Battle to prestiżowy międzynarodowy konkurs dla zespołów odbywający się od 2004 roku. Jest on podzielony na kilka etapów. Pierwszym z nich są finał krajowy, który w tym roku odbędzie się w Polsce po raz czwarty. Zwycięzca rywalizacji w naszym kraju zmierzy się następnie w Ścisłym Finale, który odbędzie się podczas festiwalu Wacken Open Air 2010 w Niemczech. W poprzednich latach zaszczytu zagrania w Finale Wacken dostąpiły Corruption, None oraz Chainsaw. W 1998, 2000 i 2003 r. jedną z gwiazd festiwalu był Vader, a w 2001 – Behemoth.

“Nasza radość jest ogromna. Zmierzymy się ze świetnymi zespołami z całej Polski. Każdy zapewne da z siebie wszystko.  15 maja to sobotnia noc, więc można przejechać się do pięknego miasta Kopernika i zrobić niezły młyn pod sceną” – komentują na stronie internetowej muzycy warszawskiej Neuroni.

Zwycięzca polskiego finału Wacken Metal Battle weźmie udział w Ścisłym Finale Wacken Metal Battle w Niemczech, gdzie fundatorami nagród są miedzy innymi Marshall, Washburn, Mapex, Sabian, Sure, Dean. Głównymi nagrodami w światowym finale WMB są również profesjonalny kontrakt płytowy oraz koncerty jako gwiazda wieczoru podczas krajowych finałów Wacken Metal Battle 2011 w całej Europie. Dotychczasowi zwycięzcy polskiej edycji – Corruption oraz Chainsaw w światowym finale byli „o włos” od zwycięstwa zajmując drugie miejsca! NoNe zajął w zeszłym roku trzecie miejsce. W 2009 r. w finale brało udział prawie trzydzieści zespołów z całego świata.

“Cieszymy się, ze jury doceniło nasza twórczość. Jest to dla nas tez spore wyróżnienie, zwłaszcza, że zaprezentowaliśmy swój materiał publiczności, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z zespołem NoNe. Ale cieszy nas przede wszystkim fakt, ze wzięliśmy udział w tak niesamowitym festiwalu, na który co roku przyjeżdża sama czołówka sceny hard’n’heavy” – napisali po festiwalu na oficjalnej stronie muzycy NoNe.

Do konkursu co roku mogą zgłaszać się zespoły nie posiadające aktualnie podpisanego kontraktu wielopłytowego z profesjonalną wytwórnią (termin zgłoszeń upłynął 15 kwietnia).

Tegoroczny polski finał Wacken Metal Battle odbędzie się 15 maja 2010 (sobota) w Toruniu (klub „Odnowa”).  Zagrają:

CHAIN REACTION
www.myspace.com/chainreaction.pl

EMPTY PLAYGROUND
www.myspace.com/niemaboga

KILLJOY
www.killjoy.metal.pl

NEURONIA
www.myspace.com/neuronia

THE NO-MADS
www.myspace.com/alkoholization

THE SIXPOUNDER
www.myspace.com/thesixpounderband

PODZIEL SIĘ