Atari Teenage Riot – hardcore rozłożony na bity.

x

Atari Teenage Riot – niemiecka grupa z nurtu digital hardcore ponownie odwiedza nasz kraj! Zespół odwiedzi tym razem Warszawę (15.10) oraz Wrocław (16.10). Zespół został założony w styczniu 1992. Od początku w jego skład wchodzili Alec Empire, Hanin Elias oraz Carl Crack. W tym samym roku ukazał się pierwszy singel Hetzjagd auf Nazis. W 1993 Atari Teenage Riot podpisało kontrakt z wytwórnia Phonogram. W 1994 Alec Empire założył w Londynie własny label, Digital Hardcore Recordings. Właśnie w DHR będą się ukazywać produkcje Atari Teenage Riot, a nazwa wytwórni stanie się określeniem całego gatunku. Debiutancki Delete Yourself! pojawił się na rynku w 1995. Druga studyjna płyta Atari to The Future Of War z 1997. W tym samym roku do zespołu dołączyła Nic Endo. Trzeci regularny krążek – 60 Second Wipeout – ukazał się w 1999. Twórczość Atari Teenage Riot łączyła w sobie elementy muzyki gitarowej (punk, metal, rock) z szeroko pojętą elektroniką (hardcore techno, gabber, breakbeat, big beat, jungle) i hip-hopem. Członkowie eksperymentowali także z muzyką noise, technikami cut and paste i cut-up przy użyciu samplerów.

Zespół nie ukrywał swych antynazistowskich, anarchistycznych przekonań politycznych. Grał wspólne koncerty m.in z Beck, Rage Against The Machine czy Nine Inch Nails. Atari Teenage Riot zostało rozwiązane w 2000, a jego członkowie rozpoczęli kariery solowe. W 2010 roku zespół postanowił się reaktywować z nowym wokalistą MC CX Kidtronik, który zastąpił zmarłego Cracka. Zespół obiecuje wydać 3 maja pierwszy po długiej przerwie single “Activate” oraz rozpocząć trasę koncertową na świecie. Od początku 2011 roku zespół nagrywa materiał na nową płytę która zostanie wydana jeszcze w tym roku.

Niemiecki zespół będzie supportować na obu koncertach krakowski kolektyw JUNKIE PUNKS, który sam określa się jako “Sex Pistols za deckami”.

Kiedy: 15.10.2011 / 16.10.2011
Miasto: Warszawa / Wrocław
Miejsce: Progresja, ul. Kaliskiego 15 / Firlej, ul. Grabiszyńska 56
Start: 20.00 / 19.00
Wjazd: 80/90 PLN / 75/85 PLN

bilety dostępne w ticektpro, stronie www.unitedvisions.pl oraz KRAKÓW Metal Shop, ul. Długa 17; WROCŁAW sklep Maksel (SDH Feniks V piętro) Rynek 31/32; KATOWICE sklep „All” ul. Mickiewicza 14; WARSZAWA Ticketstore – Traffic Club Bracka.

PODZIEL SIĘ