Arcturus wpadnie z wizytą na śląsk !

x

Norweskie zespoły Arcturus i Virus będą gwiazdami drugiej edycji Avant-Garde Night, która odbędzie się 10 listopada w katowickim Megaclubie. Skład uzupełnią norweski Angst Skvadron oraz śląskie zespoły Morowe, Eternal Deformity, StrommoussHeld i krakowska Mord’A’Stigmata.

Arcturus zagra pierwszy i jedyny koncert w Europie po tegorocznej reaktywacji. Awangardowy zespół z Norwegii zwany także black metalową supergrupą został założony w 1987 r., początkowo znany pod nazwą Mortem. Jego założycielami są Steinar Sverd Johnsen i Jan Axel “Hellhammer” Blomberg. W 1990 roku zespół zmienił nazwę na Arcturus – od nazwy gwiazdy z gwiazdozbioru Wolarza. Zakończył on działalność w 2007 r. Ma on koncie 4 płyty studyjne. Zespół wystąpi w składzie:
Wokal: Simen Hestnaes.
Klawisze: Steinar Sverd Johnsen.
Gitara: Knut Magne Valle.
Bas: Hugh Mingay.
Perkusja: Hellhammer.

Virus to awangardowy zespół metalowyz Norwegii zalożony w 2000 roku przez Czrala i Esso jako kontynuacja Ved Buens Ende. Ma na koncie trzy płyty długogrające, z których ostatnio genialna “The Agent That Shapes The Desert” została wydana na początku tego roku przez Duplicate Records i zbiera świetne recenzje.

Ostatni reprezentantem Norwegii w składzie festiwalu będzie Angst Skvadron, zespół założony przez Nefasa, członka Urgehal, w 2008 roku. Zespół ma na koncie dwa albumu długogrające, dwie EP-ki i split. Zespół współpracuje z polską wytwórnią Agonia Records.

Polską awangardę reprezentować będzie katowicki zespół Morowe, projekt Nihila, Hansa i Barona von B. Zespół ma na koncie jedną płytę “Piekło. Labirynty. Diabły” wydaną przez Witching Hour Productions. Będzie to pierwszy koncert zespołu w historii. Zapowiadają oni niespodzianki podczas występu.

Kolejnym zespołem ze Śląska będzie Eternal Deformity, czyli pionierzy doomu i awangardy w Polsce. Zespół planuje na jesień wydać kolejny, czwarty już album, a drugi dla włoskiej elitarnej wytwórni Code666 Records. Ponadto na scenie Megaclubu pojawią się powracający na scenę po latach niebytu Strommoussheld oraz krakowska Mord’A’Stigmata, która w tym roku wypuściła drugi album studyjny “Antimatter”.

Bilety dostępne w cenie 120zł w przedsprzedaży i 150zł w dniu koncertu. Są już dostępne w systemie TicketPro.pl. Bilety kolekcjonerskie będą dostępne na początku maja.

Szczegóły koncertu:

Arcturus / Virus / Angst Skvadron / Morowe / Eternal Deformity / Strommoussheld / Mord’A’Stigmata
Megaclub, Katowice, ul. Żelazna 9
otwarcie bram: 16:00

Bilety: 120/150 zł
dostępne w TicketPro.pl: Empik / Saturn / Media Markt
kolekcjonerskie dostępne od początku maja w: Megaclub / All / Czas / Metalshop / Hellshop.eu / Shortcut

PODZIEL SIĘ