Animowany clip od Quo Vadis.

7923 ręcznie wycięte i wprawione w ruch zdjęcia, dwa tygodnie drukowania, 21 zużytych tonerów z tuszem i dwie zamordowane drukarki to ofiary produkcji najnowszego video polskiego Quo Vadis, promującego ósmą płytę „Infernal Chaos”.

Animowany clip powstał do utworu „Cross Of Gold” opowiadającego o pogoni za pieniędzmi przez którą przestaje istnieć cokolwiek innego niż przysłowiowe złoto. Clip nakręcono w szczecińskiej (Polska) willi Augusta Lentza w której pod koniec XIX wieku mieszkał jeden z najbogatszych przemysłowców tego regionu. Reżyser clipu, Krzysztof Kuznicki zastosował animację poklatkową tzn., że każda kolejna nagrana klatka była przez twórców drukowana, wycinana i skanowana a na końcu wprawiana w ruch tworząc spójną historię. Łącznie wydrukowano 16 tysięcy papierowych kartek z których prawie 8 tysięcy ostatecznie trafiło do clipu. Kilka sekund widocznych na ekranie oznacza karton pojedynczych karteczek które trzeba było ze sobą połączyć i zsynchronizować z muzyką.

Przypomnijmy, że nowy album Quo Vadis nosi tytuł „Infernal Chaos” a składa się z jedenastu piosenek które tworzą 54-minutową eskapadę po surowych, agresywnych brzmieniach heavy metalu. To jednocześnie pierwsza w 22 letniej karierze zespołu płyta zaśpiewana całkowicie w języku angielskim. Wydawcą płyty jest Chaos Records a dystrybucją zajął się Twilight Vertierb z Lubeck (Niemcy). Quo Vadis w tej chwili jest w trakcie planowania drugiej części trasy koncertowej „Chaos Tour”.

Oficjalna strona zespołu: http://www.quovadis.metal.pl/

PODZIEL SIĘ