AmetriA i NOKO na Ursynaliach!

Dwa polskie zespoły, AmetriA i NOKO, dołączają do lineupu sceny głównej Ursynaliów 2012.

AmetriA to jeden z najpopularniejszych zespołów metalowych w Polsce. Na polskiej scenie muzycznej obecny jest od 1993 roku.
Zespół ma na swoim koncie trzy studyjne płyty, z których aż dwie były nominowane do nagrody “FRYDERYK”. Płyta “Piatek3nastego” – FRYDERYK 2005 w kategorii METAL, u boku takich zespołów jak TSA, Acid Drinkers, Vader i Behemoth, zaś płyta “Nowy Dzień” – FRYDERYK 2010, w kategorii „Heavy Metal.” Ich utwór Hiszpański Hicior, przez 8 tygodni znajdował sie na 1 miejscu listy Radia 94 (ANTYRADIO), i był utworem, który najdłużej utrzymywał sie w czołówce listy w roku 2004.

Obecnie zespół kończy pracę nad nowym albumem, który ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku. Singlem promującym wydawnictwo jest utwór “Zbrodnia”,do którego powstaje również teledysk.

Zespół NOKO powstał na przełomie 2004 i 2005 roku. Grupę założyło dwóch byłych muzyków zespołu Noconcreto, perkusista TOMASZ „RADOM” RADOMSKI i gitarzysta MICHAŁ „MAŁY” PERKOWSKI. „Czym zaskakuje NOKO? Muzyką będącą połączeniem grunge’u, heavy i nu metalu. Z każdego z gatunków NOKO wzięło to, co najlepsze: z grunge’u rebeliancką duszę, z heavy i nu metalu energię i charakterystyczne melodię. W roku 2011 dzięki udziałowi w programie Must Be The Music grupa mogła zaprezentować się szerokie publiczności, zdobyć uznanie i dużą popularność.

Swoją popularność zespół potwierdził zdobywając prestiżową Nagrodę Publiczności na festiwalu w Jarocinie 2011, jak również poprzez zajmowanie przez 5 kolejnych tygodni I miejsca na Liście Przebojów ANTYRADIA z utworem “Bad Thoughts”.