Alice In Chains gościem Rockfilera.

aIC
W najbliższym programie Rockfiler wywiad z Mikiem Inezem, Seanem Kinneyem i Williamem DuVallem, członkami amerykańskiej legendy grunge’u – Alice In Chains.

Muzycy Alice In Chains nie lubią być identyfikowani ze stylem grunge. Uważają go jedynie za slogan marketingowy. Dlatego też, już od początku lat 90-tych, czyli czasów tworzenia tak zwanej „wielkiej czwórki grunge’u” – Alice In Chains, Pearl Jamu, Nirvany i Soundgarden – muzycy grupy odcinali się od takiej klasyfikacji. Wolą być znani po prostu jako zespół rockowy. Minęło ponad 20 lat i można powiedzieć, że artyści związani z Alice In Chains nie mieli łatwego życia. „Black gives way to Blue” to najnowsza płyta studyjna, nagrana po 14 latach. Zespół wraca nie tylko z nowym krążkiem ale również z nowym wokalistą Williamem DuVallem, który zastąpił tragicznie zmarłego Laynea Staleya.

Bohaterowie tego odcinka Rockfilera opowiedzą jak rozpoczęli nowe życie. W programie usłyszeć będzie można również o Ich rozwoju, o latach kiedy żyli według sloganu „sex, drugs and rock’n’roll”, a także dowiedzieć się co Ich pobudza do tworzenia. Premierowy odcinek Rockfilera z udziałem Alice In Chains, w rebel:tv już 22 marca o godzinie 20:00. Powtórki będzie można zobaczyć w środę o 10:00, piątek o 16:00 oraz niedzielę o 18:00.

Rockfiler to godzinny magazyn, do którego zapraszane są gwiazdy związane z muzyką rockową, odsłaniające kulisy swojej działalności artystycznej, opowiadające o swoich fascynacjach muzycznych i nie tylko. Do tej pory gośćmi programu byli m.in.: Rammstein, Maciek Maleńczuk, TSA, Closterkeller, Pati Yang, White Lies, Krzysztof „Grabaż” Grabowski.

PODZIEL SIĘ