Alastor czyli … Metal Induction po raz drugi !

EVERMETALZINE POLECA I ZAPRASZA NA GIG !!!

alastor

26 kwietnia we Wrocławiu w K.M. Madness, odbędzie się druga edycja imprezy Metal Induction.

Jest to inicjatywa lokalnego wrocławskiego zespołu Inductor, który tym razem zaprosił na scenę legendarny thrash-metalowy zespół ALASTOR!

Poprzednio gośćmi pierwszej „Metalowej Indukcji” był katowicki The No-Mads.

Dodatkowo zagrają:

Orion Prophecy– ciekawie brzmiąca kapela z Knurowa

oraz

Kobold- młody lokalny zespół oscylujący wokół tradycyjnego Hard ‘n Heavy

Bio zespołów :

Alastor (z mitologii starożytnej Grecji: mściciel – duch zamordowanego) powstał w Kutnie, w roku 1986. Tworzyli go wówczas: Waldemar Osiecki – gitara, Mariusz Matuszewski – gitara, Grzegorz Frydrysiak – bas, Sławomir Bryłka – perkusja, Robert Stankiewicz – wokal. Zespół ma na swoim koncie występy na wszystkich większych festiwalach metalowych oraz rockowych: Metal Battle, Metalmania, FMR Jarocin, Rock Festiwal Węgorzewo, Strash’ydło w Ciechanowie, Mayday Festiwal, Dramma, Wojna z Trzema Schodami i wiele innych.
Alastor koncertuje razem z wieloma zespołami zaliczanymi do ścisłej czołówki: Nasty Savage, Exhumer, Living Death, Sodom, Kat, Turbo, Wilczy Pająk, Dragon….
W roku 1989 światło dzienne ujrzał debiutancki longplay “Syndroms of the cities” wydany przez włoską wytwórnię Metalmaster w całej Europie. Polskojęzyczna wersja płyty pojawiła się w roku następnym tylko pod postacią kasety wydanej przez firmę Polmusic. Współpracę z katowickim MMP (Metal Mind Productions) kończy nagrana w roku 1990 płyta “Przeznaczenie”. Rok później zarejestrowana jako “The Destiny”. Zastój we współpracy spowodowany był – jak twierdził – MMP “brakiem koniunktury” na prezentowaną przez zespół muzykę, przyczynił się do wygaśnięcia współpracy. Alastor nie składa broni – dalej tworzy, koncertuje. W roku 1992 wydaje kasetę z nowymi propozycjami w Carnage Records “Garage’92 – Live sesion”. Po kilku występach na deskach jarocińskiego festiwalu to w roli gwiazdy bądź zespołu konkursowego (taki to był wówczas muzyczny rynek) Alastor stanął do konkursu festiwalowego w sierpniu 1993 roku. Zwycięstwo w Jarocinie przyniosło płytę “Zło” wydaną przez Loud Out Records. Czas płynął, Alastor stał się kwartetem i już bez Osieckiego stworzył w 1997 roku płytę “Żyj, Gnij i Milcz”, którą wydał label firmy Morbid Noizz – Sound Factory Records. Dobre recenzje płyty nie poparte promocją sprawiły, że materiał przepadł metalowym tyglu, a zespół zawiesił działalność.
W roku 2002 miała miejsce pierwsza próba powrotu. Na miejsce Osieckiego w zespole pojawił się Radek Zwoliński z gostynińskiego Spin, lecz dobre chęci nie wytrzymały konfrontacji z rzeczywistością. Nie wszyscy wytrzymali życiowe przeszkody, zmienił się skład. Już bez Frydrysiaka, do działań żelaznej, starej gwardii (Bryłka, Stankiewicz, Matuszewski) zostali zaproszeni: Jacek Kurnatowski – bas (ex Spin) oraz Marcin “Crowbar” Bilicki – gitara (ex-Projekt Q). W obecnej chwili ciężko pracujemy nad nową płytą “Spaaazm”…
Band Orion Prophecy zostal wskrzeszony na poczatku 2006 roku w Knurowie. Prowodyrami pierwszych prób byli Marcin „Stanley” Lyzniak – bass, Daniel „Danio” Lyzniak – guit. oraz Szymon Skoczylas – guit. Stanowisko bebniarza po krótkim czasie obsadzil Grzegorz „Igor” Piszczek. W takim skladzie powstala wiekszosc materialu dzwiekowego, który niebawem mial przejsc ostra selekcje w celu zarejestrowania pierwszego materialu promo. Rozpoczely sie poszukiwania wokalisty. Po kilku tygodniach przed sitkiem stanal Marek „Pala” Zajac… i tak juz zostalo. Rozpoczal sie kolejny etap pracy nad numerami . Chrzest bojowy zespól przeszedl w lutym 2007 w klubie Riders w Knurowie. Polal sie jad i zagadalo… Wiosna 2007 roku szturm na STUDIO78 z amunicja w postaci agresji i melodyjnych kasliwych riffów zaowocowal materialem demo UNNATURAL SELECTION, który w nieodleglym czasie doczekal sie emisji w kilku rockowych rozglosniach radiowych, m.innymi Antyradio (Rzeznia). W tak zwanym miedzyczasie pracy nad materialem zespól zaczal koncertowac. Z końcem stycznia 2009 miejsce Igora zajął Rafał “Zwierzak” Habrajski. Obecnie trwaja prace nad przygotowaniem materialu na debiutancki album .

Zespol INDUCTOR
zostal zalozony w 2002 roku przez braci Grzecha i Cina, do ktorego dolaczyli Misiur(bas), Dominika(wokal) i Anka ( gitara). W takim skladzie zagralismy pare koncertow. Jednak z powodu pewnych roznic dotyczacych gatunku jaki mamy grac, rozstalismy sie. W 2004 szeregi zespolu zasilili – Dark Pit (wokal), Misiek (gitara) i Zix(bas), co wplynelo pozytywnie na styl muzyczny jaki obecnie gramy. W tym okresie powstalo wiekszosc naszych obecnych kawalkow. W 2007 nagralismy takze nasza pierwsze demowke ( na basie gral wowczas Wojtek).Z przyczyn od nas niezaleznych musielismy sie rozstac z basista i gitarzysta. We wrzesniu 2007 roku sklad zespolu wzmocnili Mlody(gitara) i Bolek(bas)- co bardzo korzystnie wplynelo na brzmienie, a takze wnioslo swiezosc do zespolu. Dotychczas zespół miał przyjemność zagrać z weteranami polskiej sceny STOS i THE NO-MADS. Jest również organizatorem cyklicznej imprezy METAL INDUCTION
Prahistorią zespołu KOBOLD było spotkanie w kanciapie pewnej wrocławskiej fabryki Kiepa i Karpia w celu pogrania kilku coverów. Lata mijały, a ich współpraca nadal trwała. Wciąż zmieniający się pozostały skład Kobolda ustabilizował się dopiero w roku 2007, kiedy do zespołu przyłączyli się Doktor i Stachu, co można uznać za formalny początek kapeli. Po roku udało się rozwiązać ostatni i największy problem, z jakim się borykano: do Kobolda dołączył wokalista Maku.

PODZIEL SIĘ